background

Zalety mieszkania poza miastem

Decydując się na zakup nowego mieszkania czy domu mamy do wyboru dwie opcje: lokal w mieście albo gdzieś na jego obrzeżach lub poza nim. To ostatnie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością. Między innymi dlatego, że mieszkania w mniejszych miejscowościach są tańsze. W poprzednim artykule opisywaliśmy inwestycje mieszkaniowe w Mosinie. Poza miastem za te same pieniądze kupimy nieruchomość większą oraz o wyższym standardzie. Czy warto zamieszkać na przykład pod Poznaniem?

Wyprowadzka za miasto

Deweloperzy, widząc ten trend, coraz częściej decydują się na inwestycje właśnie poza granicami dużych miast. Ważne jest jednak, aby nowe mieszkania znajdowały się w pobliżu jakiejś metropolii. Co oczywiste, większość ludzi pracuje w dużych miastach. Dlatego też, aby zdecydowali się na przeprowadzkę, muszą mieć zapewniony dogodny dojazd do swojego zakładu pracy. Przykładem jest Poznań i sąsiadujące z nim miejscowości. W ostatnim czasie powstało w nich wiele nowych osiedli.

Ucieczka od hałasu

Co decyduje o atrakcyjności domów poza miastem? Oprócz wspomnianej ceny jest to przede wszystkim bliskość terenów zielonych oraz możliwość swobodnego obcowania z naturą. A co za tym idzie – cisza i spokój. Wyprowadzka za miasto pozwala odpocząć od hałasu i codziennego zgiełku. To także ucieczka od spalin samochodowych czy smogu, który w ostatnim czasie stał się problemem wielu polskich metropolii.

Mieszkanie poza miastem pozwala prowadzić zdrowy styl życia. Jazda na rowerze, bieganie, nordic walking – to tylko niektóre aktywności, które można uprawiać w ciszy i spokoju, pośród lasów czy łąk.

Relaks na łonie natury

Mieszkając w mniejszej miejscowości otrzymujemy również dużo możliwości jeśli chodzi o pozasportowe spędzanie wolnego czasu. Możemy na przykład zorganizować koło domu grilla, a nawet ognisko. W wielu przypadkach można się również wybrać nad jezioro czy staw, na przykład na ryby. Mieszkanie poza miastem pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu pracy, co w metropolii nie zawsze jest możliwe.

Oczywiście życie poza miastem niesie za sobą korzyści nie tylko dla dorosłych. Także dzieci znajdą tutaj coś dla siebie. W metropoliach coraz trudniej na przykład o miejsce do rozegrania meczu piłkarskiego ze znajomymi. Za miastem nie będzie z tym problemu.

Domy jednorodzinne i mieszkania w Mosinie

Miejscem, które łączy w sobie wszystkie wyżej wymienione korzyści jest wielkopolska Mosina i inwestycje dewelopera PB Lechbud. W jego ofercie znajdują się zarówno nowe domy jednorodzinne, jak i mieszkania. Ich największym atutem jest właśnie świetna lokalizacja. Oprócz sąsiedztwa licznych terenów zielonych, na przykład Wielkopolskiego Parku Narodowego czy Rogalińskiego Parku Krajobrazowego, mieszkańcy mają zapewniony dostęp do bardzo dobrze rozwiniętej infrastruktury miejskiej. W Mosinie znajdują się między innymi:

  • żłobki,
  • przedszkola,
  • szkoły,
  • apteki,
  • ośrodki zdrowia,
  • poczta,
  • sklepy wielkopowierzchniowe,
  • punkty handlowo-usługowe.

Kupno domu jednorodzinnego na Osiedlu Królewskim lub mieszkania na Osiedlu Chełmońskiego to idealna propozycja dla osób ceniących ciszę i spokój oraz swobodny dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej.