background

Gdzie najlepiej zamieszkać pod Poznaniem?

Własny dom z ogródkiem pod miastem lub komfortowe mieszkanie z dala od centrum i z widokiem na las: to marzenie wielu osób. Z pewnością zalicza się do nich także szerokie grono mieszkańców Poznania, którzy na co dzień żyją i pracują w sercu tego miasta. Lokalni deweloperzy postanowili wyjść naprzeciw ich potrzebom, co zaowocowało budową nowych, atrakcyjnych mieszkań na sprzedaż blisko Poznania. Gdzie najlepiej zamieszkać pod Poznaniem i na co zwrócić uwagę? Poniżej znajduje się lista argumentów, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem wymarzonej nieruchomości.

Dobra lokalizacja i sprawdzony deweloper

Najbardziej perspektywiczne wydają się być inwestycje mieszkalne z rynku pierwotnego, pochodzące od doświadczonego, solidnego dewelopera. Klient może w takich warunkach liczyć na nowe budownictwo, jasne zasady współpracy, a także możliwość posiadania realnego wpływu na efekt końcowy. Nieruchomości deweloperskich, pochodzących od zaufanych firm budowlanych, nie brakuje w takich okolicach Poznania jak:

 • Mosina,
 • Plewiska,
 • Luboń,
 • Puszczykowo,
 • Komorniki,
 • Skórzewo,
 • Dopiewo.

Wsparcie finansowe

Mieszkania i domy z rynku pierwotnego często spełniają wymagania rządowego programu “Mieszkanie dla Młodych”. Zapewnia on atrakcyjne wsparcie finansowe, szczególnie istotne dla młodych małżeństw i rodzin z małymi dziećmi. Początkowa inicjatywa znajduje się jednak po stronie firmy deweloperskiej, dlatego tak ważne jest, by wybrać ją z rozmysłem.

Przyjazna okolica

W okolicach Poznania nie brakuje interesujących terenów rekreacyjnych, obfitujących w bujną zieleń lasów oraz czyste jeziora. Tereny te posiadają mnóstwo alejek spacerowych oraz ścieżek rowerowych. Warto tu wspomnieć choćby o malowniczej Puszczy Zielonce. W jej sąsiedztwie znajdują się wspomniane wyżej miejscowości. To właśnie w tych okolicach powstały w ostatnim czasie nowoczesne i komfortowe osiedla domów szeregowych i mieszkań na sprzedaż.

Udogodnienia na osiedlu

Ważne, aby osiedle mieszkaniowe zapewniało konkretne udogodnienia, takie jak na przykład:

 • przestronna hala garażowa,
 • parking, bezpieczny,
 • plac zabaw,
 • ogródek.

Nie bez znaczenia pozostaje też kwestia okolicznej infrastruktury handlowo-usługowej, która powinna być na tyle rozwinięta, aby stwarzać swobodny dostęp do szkół, sklepów i lokali usługowych.

Sprawny dojazd do miasta

Warto zamieszkać w takiej okolicy Poznania, aby zapewni szybkie połączenie z centrum miasta, zarówno samochodem, jak i za pomocą środków komunikacji miejskiej. Z jednej strony cisza i spokój, a z drugiej miasto dostępne na wyciągnięcie ręki: oto rozwiązanie idealne.

Atrakcyjna cena

Dom lub mieszkanie w spokojnej okolicy Poznania to duży komfort, który jednak w wielu przypadkach wiąże się z wysokimi kosztami. Nie jest to jednak reguła. Pod Poznaniem można znaleźć atrakcyjne oferty na sprzedaż, na przykład nowe domy szeregowe i mieszkania, które posiadają jednocześnie przystępną cenę. Jeśli zastanawiasz się nad takim wyborem, przeczytaj nasz poprzedni artykuł: "Dom czy mieszkanie - co wybrać?".

Polecane propozycje

Osoby poszukujące spokojnego i komfortowego domu/mieszkania na sprzedaż pod Poznaniem powinny zapoznać się z inwestycjami dewelopera PB Lechbud. Wybudował on pod miastem Osiedle Królewskie oraz Osiedle Chełmońskiego.